Починає роботу реєстр сайтів із забороненою інформацією
1 листопада починають діяти зміни, внесені до Федерального закону 149-ФЗ «Про інформацію, інформаційні технології і захист інформації». Вони передбачають формування «чорного» списку сайтів.
Фото Colorblind / Corbis.
Ініціатива спрямована на «боротьбу з протиправним контентом в Інтернеті» та захист дітей. У єдиний реєстр повинні вноситися веб-ресурси із забороненим контентом: пропагандою наркотичних і психотропних речовин, дитячою порнографією, закликами до самогубства і пр.
Оператором реєстру уряд призначив Роскомнадзор. Відомство вже розробило власну єдину інформаційну систему для ведення «чорного» списку, щоправда, поки не прийняті всі необхідні підзаконні акти, служба буде працювати «по тимчасовим порядком».
Запрацював сайт єдиного реєстру. Через спеціальну форму тут можна отримати дані про перебування в списку «доменних імен, покажчиків сторінок сайтів в мережі Інтернет і мережевих адрес, що дозволяють ідентифікувати сайти в мережі Інтернет, що містять інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено».
У Роскомнадзор почали надходити перші заявки на занесення в реєстр сайтів із забороненим контентом. Основним питанням залишається те, як саме оператори будуть блокувати ресурси зі списку. Фільтрація за вказівниками сторінок (URL) технічно складніше, але дозволяє блокувати саме протиправний контент, не зачіпаючи інших сторінок. Фільтрація за IP-адресою простіше, проте в цьому випадку відключається вже не одна сторінка, а сайт цілком, що може призвести до недоступності цілих веб-платформ, соціальних мереж і пр.
Так чи інакше, фільтрація, швидше за все, негативно вплине на швидкість завантаження сторінок і може порушити зв'язність Інтернету. У кінцевому рахунку, на думку учасників ринку, формування реєстру може призвести до масових позовів, пов'язаних з закриттям сумлінних ресурсів.
|